reklama:
reklama

#Strefa Blogowania

Ktoś kogoś wykiwał w sprawie wynagrodzeń dla włodarzy miast i gmin

Ustawa regulująca wynagrodzenia dla prezydentów miast, burmistrz i wójtów stała się kością niezgody między włodarzami miast i gmin a lokalnym społeczeństwem.


#Flesz Powiatu Polickiego

Flesz Powiatu Polickiego [17.06.2022] [wideo]

Opublikowano: 17-06-2022

W najnowszym programie Flesz Powiatu Polickiego informujemy m.in. o przebudowie drogi powiatowej między Wołczkowem a Bezrzeczem oraz o Powiatowej Gali Laureatów. Informujemy również o przyznanych dofinansowaniach na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz o konieczności złożenia deklaracji dotyczących źródeł ciepła. ...

Czytaj więcej

Samorządowcy z Polic apelują do premiera Mateusza Morawieckiego

Samorządowcy z Polic apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o włączenie do Krajowego Planu Odbudowy – Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina.

Podczas czwartkowego briefingu prasowego, który odbył się pod Urzędem Miejskim w Policach, samorządowcy zwrócili się również o poparcie w tej sprawie do wszystkich parlamentarzystów ziemi zachodniopomorskiej.

Jak podkreślił Andrzej Rogowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach to kluczowa inwestycja nie tylko dla mieszkańców gminy Police, ale również dla Szczecina. Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina to nie tylko komfort dla mieszkańców podczas podróży nad morze czy lotnisko w Goleniowie, ale przede wszystkim wyprowadzenie transportu ciężkiego z ulic Polic i Szczecina.

– Chcemy podziękować zarządowi Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. za włączenie się do inwestycji, ponieważ jak wiemy, został podpisany list intencyjny, na mocy którego policka Spółka udostępni swoje tereny pod część inwestycji – powiedział Andrzej Rogowski.

Burmistrz Polic podkreślił znaczenie inwestycji zarówno dla samych Polic, jak i Szczecina.

– To bardzo ważna inwestycja dla Szczecina, przez który przejeżdża transport zarówno surowców, jak i produktów przewożonych z i do Zakładów Chemicznych – podkreślił Władysław Diakun. – To także ogromna szansa dla Polic, bowiem dzięki tej inwestycji uda się rozwinąć okoliczne tereny – dodał burmistrz Polic.

Na zdjęciu: Damian Walczak, szef Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Policach

Szef Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Damian Walczak zadeklarował poparcia swojego środowiska politycznego dla apelu wystosowanego do premiera ze strony Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

– Uważamy, że zawarty apel wpisania tej inwestycji do Krajowego Plany Odbudowy w celu zapewnienia finansowania jest niezbędny, dlatego że jak powstanie Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina bardzo znaczące w naszej ocenie dla Polic, będziemy cieszyć się czystszym powietrzem, mniejszym ruchem ciężarowym, a także będziemy bardzo dobrze skomunikowani z lotniskiem w Goleniowie – powiedział Damian Walczak.

Na zdjęciu: Janusz Szwyd, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej

Obecny w trakcie briefingu Janusz Szwyd, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej zaapelował do wszystkich posłów ziemi zachodniopomorskiej, aby ponad podziałami włączyli się do lobbowania na rzecz tej inwestycji.

– Jesteśmy tutaj po to, aby zapewnić, że razem z burmistrzem Polic jako strona samorządowa staniemy na wysokości zadania, tylko apelujemy i prosimy, aby były takie warunki, abyśmy mogli to zrealizować – podsumował Damian Walczak.

Na zdjęciu: Samorządowcy z gminy Police

W ocenie Andrzeja Rogowskiego to najważniejsza zaraz obok budowy „Polimerów Police” inwestycja w naszym regionie.

Powiązane artykuły:

Samorządy apelują do premiera ws. Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację