reklama
reklama

Dziś znów powieje silny wiatr w powiecie polickim! W porywach do 95 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 95 km/h na terenie 13 powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym powiatu polickiego.

Ciemne chmury nad Policami

Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru szacuje się na 80%. Stopień ostrzeżenia określono na 2 w trzystopniowej skali.

Odpady zmieszane – czyli czego nie możemy wysegregować?

Od kilku lat odpady komunalne zbierane są w Polsce z podziałem na cztery główne frakcje (papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, BIO). Osobną kategorią są odpady zmieszane – sprawdziliśmy, jakie śmieci można wrzucać do tak oznaczonych pojemników.

Pojemniki na odpady

Odpady zmieszane to grupa śmieci, z której nie odzyska się już surowców wtórnych. Do pojemników z tego rodzaju odpadami można zatem wrzucić takie rzeczy jak: resztki kuchenne pochodzenia zwierzęcego, olej po smażeniu, zawartość worków do odkurzaczy, niedopałki papierosów, paragony, zbite naczynia szklane oraz porcelanowe, zużyte pieluchy, artykuły higieniczne (wkładki, zużyte ręczniki i chusteczki), żwirek z kuwety, wystudzony popiół czy odchody zwierząt. Do odpadów zmieszanych zaliczają się też: styropian opakowaniowy, plastikowe bądź papierowe opakowania zabrudzone tłuszczem lub z resztkami niewykorzystanej żywności, mokry papier, etykiety, które odkleiły się od słoików czy butelek lub pergamin po pieczeniu.

Wyrok w sprawie podpalenia promenady decyzją Sądu trafił do publicznej wiadomości

Sąd Rejonowy Szczecin – Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie wydał wyrok w sprawie podpalenia trzebieskiej promenady w listopadzie 2018 roku.

Spalona promenada w Trzebieży

Daniel S. i Dawid M. Zostali oskarżeni o spowodowanie szkód mienia na terenie promenady w Trzebieży, które oszacowano na ponad 3,6 miliona złotych, działając na szkodę Gminy Police, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach oraz Towarzystwa Ubezpieczeń InterRisk.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej będzie miała nowego dyrektora. Ogłoszono konkurs

Wójt Gminy Dobra ogłosiła nabór na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gałczyńskiego w Dobrej, której organem prowadzącym jest Gmina Dobra.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej

Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Szczegółowe informacje dotyczące warunków, jakie spełnić musi kandydat, dostępne są w treści ogłoszenia opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra.

Gminy Powiatu Polickiego zainteresowane Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową

Podczas majowego Forum Samorządowego Powiatu Polickiego, samorządowcom z terenu powiatu polickiego zaprezentowano Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową.

Teresa Dera, Małgorzata Schwarz

SIM to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Powołują ją samorządy, którym rząd proponuje wsparcie finansowe ze specjalnie powołanego Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. SIM-y to spółki tzw. not for profit budujące mieszkania społeczne.

Promują turystykę rowerową i zbierają pieniądze na leczenie Bartusia

Łocjurnejm Team Police to grupa pięciu śmiałków, którzy już drugi rok z rzędu promując turystykę rowerową, zbierają pieniądze na potrzebujące dzieci z Polic.

Łocjurnejm Team Police

W zeszłym roku zbierali pieniądze dla #bohaterskaInga, w tym roku jadą na rowerach, aby zebrać pieniądze na leczenie Bartosza Chmielewskiego.

– W tym roku zamierzamy przejechać wzdłuż naszej zachodniej granicy ze Szklarskiej Poręby do Polic – mówi Marcin Ziarkiewicz, jeden z inicjatorów wyprawy.

Pijany kierowca i 2 piratów drogowych zatrzymanych w weekend przez policję

Aż trzy promile alkoholu we krwi miał 61-letni mieszkaniec Nowego Warpna, który w miniony weekend został zatrzymany za kierownicą przez policjantów z powiatu polickiego. Ponadto dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Piłka nożna na boisku

61-latek został zatrzymany w sobotę w Trzebieży. Nie dość, że był pijany, to jechał mając orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego samochód był niedopuszczony do ruchu z uwagi na zatrzymany dowód rejestracyjny.

– Mężczyźnie po wytrzeźwieniu przedstawiono już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat – informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

ogłoszenie społeczne

#zobacz także