Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Osiołek z Polic zagrał główną rolę zwierzęcą w filmie "IO" nominowanym do Oscara

Dziewięcioletni osiołek Kuba, który zagrał w nominowanym do Oscara filmie „IO”, pochodzi z Polic. Osiołek zagrał główną rolę zwierzęcą.

osiołek Kuba

na zdjęciu: osiołek Kuba podczas imprezy w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach

Osiołek należący obecnie do Katarzyny i Krzysztofa Słupskich z Lubachowa, maleńkiej miejscowości pomiędzy Wałbrzychem i Świdnicą przekazany został przez Roberta Cichockiego, mieszkańca naszej gminy.

Gmina Police: „Nie wybraliśmy dotychczas żadnego z proponowanych wariantów”

Dziś w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami mediów w sprawie planowanej budowy obwodnicy Polic.

Jakub Pisański, Grzegorz Łozynek

na zdjęciu: (od lewej) zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański, główny specjalista Grzegorz Łozynek

– Najważniejszy jest interes mieszkańców. – podkreśliła już na wstępnie Aneta Soprych-Kuśnierz, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach. – Ta inwestycja zmieni miasto Police. – dodała Soprych-Kuśnierz.

Mieszkańcy mówią NIE dla "żółtego" etapu obwodnicy Polic

Ponad 220 osób uczestniczyło w proteście, który odbył się dziś na ul. Bursztynowej w Policach przy ogrodach działkowych. Mieszkańcy Polic protestowali przeciwko „żółtemu” etapowi Obwodnicy Polic.

Protest

na zdjęciu: Mieszkańcy zorganizowali protest przeciwko "żółtemu" etapowi obwodnicy Polic

Wszyscy zgodnie podkreślali – „Nie dla żółtego etapu obwodnicy Polic”.

Potrafią słuchać i motywować mieszkańców swoich miejscowości. Wybieramy sołtysa roku

Urząd Marszałkowski zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Sołtys roku”. To już jedenasta edycja tego znanego i cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem plebiscytu.

Nowe Warpno

na zdjęciu: Nowe Warpno

– Na przestrzeni dziesięciu lat, spośród setek nadesłanych do konkursu zgłoszeń, wybranych zostało trzydziestu wyróżniających się sołtysów z Pomorza Zachodniego, którzy odgrywają bardzo istotną rolę w budowaniu wizerunku i tradycji wsi – podkreśla Olgierd Kustosz, wicemarszałek województwa.

Najwyższa Izba Kontroli: PKP PLK nie wykonała żadnego z dwóch projektów inwestycyjnych w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

W marcu ubiegłego roku dobiegła końca kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli w sprawie realizacji zadania pod nazwą „Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej”.

Ogromne problemy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

na zdjęciu: Trasafragment trasy kolejowej nr 406 do Polic

Kontrola prowadzona była w Stowarzyszeniu Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Urzędzie Miasta Szczecin oraz w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Zachodni.

Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra zbiera podpisy pod petycją w sprawie gospodarki odpadami

Członkowie Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra rozpoczęli dziś zbieranie podpisów pod petycją w sprawie wycofania niekorzystnych dla mieszkańców zmian w gospodarce odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dobra.

Zbiórka podpisów pod petycją w sprawie gospodarowania odpadami

na zdjęciu: Zbiórka podpisów pod petycją w sprawie gospodarowania odpadami w Gminie Dobra

– Oczekujemy przywrócenia cotygodniowych odbiorów odpadów zmieszanych, zwiększenia lub zniesienia limitu odbiorów bioodpadów oraz zwiększenia ilości worków do segregacji śmieci – podkreślają zgodnie Magdalena Zagrodzka i Paweł Malinowski, radni Rady Gminy Dobra oraz członkowie Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra.

Uszkodzili instalację gazową! Blisko 70 osób musiało być ewakuowanych

Dziś w Warzymicach doszło do uszkodzenia instalacji gazowej przy drodze do Rajkowa.

Uszkodzenie instalacji gazowej

na zdjęciu: Miejsce awarii instalacji gazowej

Niebezpieczeństwo było na tyle duże, że ogłoszona została ewakuacja mieszkańców kilku pobliskich bloków mieszkalnych. Około 70 osób otrzymało informację o natychmiastowej ewakuacji.

Nie żyje druga osoba poszkodowana w wypadku w Przęsocinie

Do dwóch ofiar wzrósł bilans tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek rano na trasie między Przęsocinem a Szczecinem. Trzy kolejne są bardzo ciężko ranne.

Wypadek śmiertelny w Przęsocinie

na zdjęciu: Miejsce wypadku

Przypomnijmy, że jedna osoba zginęła na miejscu, druga zaś po przewiezieniu do szpitala.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.