reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Police przyłączyły się do akcji #NIEZAPOMINAJMY

Na skwerze im. Ryszarda Kaczorowskiego w Policach usypano z kory napis #NIEZAPOMINAJMY. To akcja zainicjowana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i polegająca na upamiętnieniu wszystkich osób zmarłych z powodu COVID-19. W naszym mieście z inicjatywą wyszli działacze Koalicji Obywatelskiej.

Policcy samorządowcy wraz z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem zapalili w tym miejscu symboliczny znicz oraz złożyli kwiaty.

Od poniedziałku Urząd Gminy Dobra wznawia bezpośrednią obsługę interesantów

Od najbliższego poniedziałku Urząd Gminy Dobra oraz podległe mu wydziały wznowią bezpośrednią obsługę interesantów.

– W celu minimalizowania ryzyka zakażenia w trakcie epidemii SARS-CoV-2 interesanci zobligowani są do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, dezynfekcji rąk przed wejściem do obiektu oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób przebywających na terenie urzędu – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Hyundai Engineering wyznaczył nowy szlak na rzece Łarpi

Hyundai Engineering poinformował o ukończeniu instalowania boi na rzece Łarpia, które wyznaczyły nowy szlak.

– Co najważniejsze, obietnicę udało się osiągnąć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu żeglarskiego, a wdrożenie takiego rozwiązaniu to kluczowy element uzgodnień pomiędzy Hyundai Engineering a stroną społeczną – informuje Hyundai Engineering.

Gmina Dobra porządkuje teren po byłej jednostce wojskowej

Zakończyły się prace rozbiórkowe na terenie byłej jednostki wojskowej zlokalizowanej w Dobrej. W przeszłości funkcjonował tu 36. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej Kraju, który zlikwidowano 31 października 1999 roku.

Opuszczony teren, mimo iż był monitorowany przez policję i straż gminną w Dobrej, chętnie był odwiedzany przez amatorów militariów i walk pozorowanych.

Kupując dziś kawę możesz wesprzeć 12-letniego Wiktora!

Artisan w Policach (ul. Wyszyńskiego 13 – galeria Hosso) oraz Bagietka w Dobrej (ul. Szczecińska 18c) przyłączyły się do akcji #kawaVictoria zapoczątkowanej przez dziennikarza Filipa Chajzera.

W jaki sposób można wesprzeć 12-letniego Wiktora Lewickiego ze Szczecina? Wystarczy przyjść do Artisana lub Bagietki i zamówić dowolną kawę w dniu 15 maja. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie 12-latka.

Policcy strażacy i policjanci włączyli się w poszukiwania zaginionych nastolatków z Lubuskiego

Cztery doby trwają poszukiwania dwóch zaginionych nastolatków z Lubna w województwie lubuskim. W akcję włączyli się również policcy strażacy i policjanci, którzy przeczesują koryta rzeki na wysokości Polic. Niestety, nieoficjalnie mówi się, że w piątek niedaleko Krosna Odrzańskiego znaleziono prawdopodobnie ciało jednego z chłopców.

Zaginieni to 13-letni Filip oraz 15-letni Marek. W czwartek jedna ze stacji telewizyjnych poinformowała o znalezieniu nad Odrą bluzy jednego z chłopców. Podjęto więc decyzję o przeszukaniu koryta Odry poniżej Cigacic, na całej jej długości.