Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Anna Tarocińska zawieszona w czynnościach członka zarządu Grupy Azoty Police

Anna Tarocińska została zawieszona w czynnościach członka zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Decyzję w tej sprawie rada nadzorcza spółki podjęła w poniedziałek po południu.

Jak czytamy w opublikowanym na giełdzie komunikacie Grupy Azoty Police, Anna Tarocińska została zawieszona "z uwagi na ważne powody, w tym potrzebę ochrony poufności informacji, tajemnic śledztwa i przedsiębiorstwa Spółki, a to w związku z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie".

- Zarząd Spółki informuje, że powyższa sytuacja nie ma znaczącego wpływu na sytuację Spółki, w szczególności w zakresie możliwości działania jej organów, zgodności ich składu z prawem i Statutem Spółki - napisano w komunikacie.

Przed weekendem Polskie Radio Szczecin poinformowało o zabezpieczeniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dokumentacji oraz danych z komputerów i telefonów nalezących do Anny Tarocińskiej. Jak poinformowano, służby podejrzewają wysoko postawionego pracownika Grupy Azoty Police o przekazywanie informacji byłemu zarządowi.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda