Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Anna Tarocińska wydała oświadczenie ws. zawieszenia jej przez radę nadzorczą Grupy Azoty Police

Anna Tarocińska, która decyzją rady nadzorczej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A., została zawieszona w czynnościach członka zarządu, wydała we wtorek oświadczenie w tej sprawie.

- Nie dopuściłam się nigdy żadnych działań wbrew interesom spółki, od lat jako reprezentant pracowników rzetelnie i skrupulatnie wykonuję swoje obowiązki, łącznie ze składaniem zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - oświadczyła Anna Tarocińska. - (...) kategorycznie zaprzeczam, abym utrudniała w jakikolwiek sposób śledztwo i przekazywała komukolwiek informacje dotyczące tego postępowania. Nie jest prawdą abym w jakikolwiek sposób uczestniczyła w wyprowadzaniu jakiegokolwiek majątku - dodała.

Tarocińska poinformowała, że jej pełnomocnik złożył zażalenie na postanowienie o przeszukaniu. Zapowiedziała, że odwoła się do sądu w sprawie decyzji rady nadzorczej dotyczącej zawieszenia.

- Rada nadzorcza podjęła decyzję bez wysłuchania mnie przed jej podjęciem - zaznaczyła.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego tygodnia Polskie Radio Szczecin poinformowało o zabezpieczeniu przez CBA dokumentacji oraz danych z telefonów i komputerów należących do Anny Tarocińskiej. Dodano, że służby podejrzewają wysoko postawionego pracownika Grupy Azoty Police o przekazywanie informacji byłemu zarządowi. W poniedziałek rada nadzorcza zdecydowała o zawieszeniu Anny Tarocińskiej w czynnościach członka zarządu.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda