Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 79 240 | Zgonów: 2 293 | Wyzdrowiało: 64 302


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 391 | Zgonów: 30

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 35 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 20 września 2020 roku, godzina: 11.00 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Pędził ponad 100 km/h przez centrum Polic!

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Cała trójka straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

– Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni mężczyzna, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

31-letni mieszkaniec powiatu polickiego jechał w Trzeszczynie z prędkością 122 km/h. Kolejny z mężczyzn pędził motocyklem przez Police 106 km/h. Tylko trzy kilometry wolniej jechał 41-letni mężczyzna w centrum miasta.

– Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy – informuje Leśnicka. – Dwóch zostało ukaranych mandatami oraz punktami karnymi, natomiast 31-latek, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h odmówił przyjęcia mandatu, wobec czego za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem – tłumaczy Katarzyna Leśnicka.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda