Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

W weekend Śledzik i Walentynki na kiermaszu na rzecz Ingusi

W najbliższy weekend na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach odbędzie się dwudniowy kiermasz, w czasie którego zbierane będą pieniądze na leczenie 6-miesięcznej Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

Tematem pierwszego dnia będzie "Masz śledzia - masz imprezę". Podczas wydarzenia Neptun będzie gotował zupę rybną. Spróbować będzie można śledzia oraz innych ryb serwowanych pod różnymi postaciami.

Drugi dzień z kolei będzie poświęcony Walentynkom i odbędzie się pod hasłami "Walentynka od Ingusi" oraz "Najlepsze życzenia na Walentynki dla fajnych ludzi od fajnej dziewczynki. Podczas kiermaszu będzie można spróbować przygotowanych przez Rady Osiedla i sołectwa gminy Police ciast, przetworów własnej roboty. Będzie można napić się kawy i herbaty, jak również zakupić wyroby rękodzielnicze. Dla każdego uczestnika będzie czekał również mały upominek.

Kiermaszowe stoiska będą czynne w sobotę i niedzielę (13 i 14 lutego) od godz. 12:00 do 16:00.

Od kilku miesięcy zbierane są pieniądze na terapię genową Ingi Niedźwieckiej, która jest jedynym ratunkiem w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Potrzeba łącznie blisko 10 milionów złotych.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Tomasz Łój

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.