reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

W Dobrej znaleziono niewybuch. W czwartek ewakuacja mieszkańców!

150-kilogramowa bomba lotnicza z czasów II wojny światowej została znaleziona na jednej z budów w Dobrej. Po konsultacjach z saperami na jutro, tj. 22 kwietnia, zaplanowana została ewakuacja mieszkańców kilkunastu ulic.

Niewybuch został znaleziony na ul. Biedronki. Akcja jego wywiezienia została zaplanowana na 22 kwietnia w godz. 10:00-13:00.

- Niewybuch odkrył operator koparki z firmy Z.U.H. Olek-Bud podczas prowadzonych wykopów. Na początku był przekonany, że jest to kamień i dopiero po chwili zobaczył, że ma do czynienia z dużym niewybuchem. Pracownicy firmy poinformowali o znalezisku policję. Teren został zabezpieczony - informuje Urząd Gminy Dobra.

Przybyli na miejsce saperzy ustalili, że promień rażenia ewentualnego wybuchu bomby wynosi 1000 metrów. Strefę bezpieczeństwa wyznaczono w odległości do 1200 metrów od niebezpiecznego znaleziska. Na tym obszarze znajduje się około 30 domów. Dlatego też podjęta została ewakuacja mieszkańców kilkunastu ulic na czas przeprowadzenia akcji wywiezienia niewybuch.

Ewakuować powinny się osoby zamieszkałe przy ulicach odchodzących od ul. Dereszowej (Biedronki, Salamandry, Cykady, Dereszowa, Derkacza, Czajki, Ważki, Rzekotki, Traszki) oraz od ul. Róży Wiatrów (ul. Rudawki, Husarska, Rycerska, Cesarska). Na miejsce ewakuacji wyznaczono salę gimnastyczną Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej.

Aktualnie miejsce znalezienia niewybuchu całodobowo pilnują policjanci z komisariatu w Mierzynie oraz Straż Gminna.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację