reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Dobra: akcja saperów bez zakłóceń. Wywieziono aż 4 niewybuchy

Nie jeden, a aż cztery niewybuchy - 250-kilogramową bombę lotniczą oraz trzy mniejsze pociski zapalające - zostały wywiezione w czwartek przez saperów z terenu budowy przy ul. Biedronki w Dobrej. Akcja, podczas której ewakuowano mieszkańców zagrożonego ewentualnym wybuchem rejonu, przebiegła bez zakłoceń.

- Za duże zaangażowanie w zabezpieczenie całej operacji podjęcia niewybuchu składam przede wszystkim podziękowania Patrolowi Rozminowania z 5 pułku inżynieryjnego, funkcjonariuszom Komendy Policji w Mierzynie, Straży Gminnej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, pracownikom Urzędu Gminy, którzy brali udział z zabezpieczeniu tego przedsięwzięcia oraz mieszkańcom, którzy wykazali się dużym zrozumieniem dla całej sytuacji i współpracą - powiedziała wójt gminy Dobra Teresa Dera.

Początkowo przybyli na miejsce saperzy ocenili wagę znalezionej przez operatora koparki bomby lotniczej na 250 kilogramów. W trakcie wydobywania znaleziska znaleziono trzy kolejne pociski. Wszystkie zostały wywiezione na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Ewakuowani w czasie akcji saperskiej mieszkańcy mogli schronić się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej, gdzie zapewniono opiekę dla dzieci, napoje i kanapki.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Urząd Gminy Dobra

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację