reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Strażacy świętują. Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja obchodzony jest corocznie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto to zostało ustanowione w kościelne wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.

W tym dniu w strażackich komendach i remizach organizowane są uroczystości, podczas których strażakom składane są życzenia i wyrazy wdzięczności za ich ciężką pracę. Zwyczajowo prezentowany jest sprzęt, a także wręczane są nominacje i odznaczenia.

Wyrazy szacunku i życzenia płyną do strażaków również od samorządowców.

- W imieniu przedstawicieli gminy Dobra serdecznie dziękuje wszystkim Strażakom, w szczególności z jednostek OSP w Dobrej, OSP Wołczkowo i GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze za to, że zawsze są na posterunku, poświęcają swój czas i podejmują ryzyko w ochronie życia i mienia mieszkańców gminy Dobra i powiatu polickiego. Dziękuję za wasze poświęcenie, odwagę, zaangażowanie i wsparcie. Dziękuję również Waszym rodzinom. Życzę bezpiecznych i szczęśliwych powrotów z każdej akcji oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym - mówi wójt gminy Dobra Teresa Dera.

Obecnie zastępy straży pożarnej wyjeżdżają nie tylko do pożarów, ale również do wypadków komunikacyjnych, zagrożeń o charakterze chemicznym, czy usuwania szkód powstałych po wichurach, czy powodziach. Obecnie, z uwagi na bardzo częsty brak wolnych karetek, ratownicy ze straży pożarnej wyjeżdżają również do osób potrzebujących natychmiastowej pomocy medycznej.

W międzynarodowym wymiarze dzień ten obchodzony jest od 1999 r. - pierwotnie pomysł jego ustanowienia dotyczył upamiętnienia tragicznie zmarłych strażków w australijskim Linton. W Polsce Dzień Strażaka został formalnie ustanowiony przez Sejm RP w 2002 r.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację