reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 873 527 | Zgonów: 73 984 | Szczepienia: 20 536 042


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 129 267 | Zgonów: 2 781

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 799 | Zgonów: 102

Data aktualizacji: 2 czerwca 2021 roku, godzina: 11:45 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
reklama
ogłoszenie społeczne

Społeczny Komitet Ratowania Łarpi nie daje za wygraną i stawia ultimatum

Społeczny Komitet Ratowania Łarpi zorganizował dziś kolejny protest, który odbył się na rondzie przy ul. Kościuszki w Policach.

– Jesteśmy zażenowani postawą firmy Hyundai Engineering. Firmy, która na sztandarach ma wypisane hasła najwyższej troski o środowisko i zrównoważony rozwój – powiedział Artur Zagórski w imieniu Społecznego Komitetu Ratowania Łarpi.

Protestujący wyposażeni w transparenty spacerowali wokół ronda, domagając się doprowadzenia rzeki do stanu sprzed szkody środowiskowej, do której doszło w grudniu ubiegłego roku.

– Jesteśmy zażenowani bylejakością i niedbalstwem firmy Hyundai Engineering – kontynuował Zagórski.

W ocenie osób związanych z policką rzeką, dziś wykonawca potężnej inwestycji na terenie Grupy Azoty Police, kojarzy się klęską żywiołową, katastrofą budowlaną i lokalną dewastacją środowiska.

Społeczny Komitet Ratowania Łarpi domaga się pisemnej gwarancji spełniania postulatów. Doprowadzenia rzeki do stanu sprzed szkody środowiskowej i zabezpieczenia jej tak, aby do podobnego zdarzenia nie doszło w przyszłości.

Społecznicy domagają się pogłębienia rzeki, zabezpieczenia jej brzegów na całej długości przebiegu grobli okalającej pole refulacyjne oraz usunięcia grobli, która osunęła się do koryta rzeki.

Firma Hyundai Engineering na wykonanie stosownych prac ma czas do 2 czerwca do godziny 15. Po tym terminie Społeczny Komitet Ratowania Łarpi zamierza wdrożyć kolejne działania, mające na celu „pomóc” firmie Hyundai Engineering podjęcie odpowiednich decyzji.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Mariusz Hałgas

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

czuję potworne zażenowanie obserwując poczynania tej grupy ludzi. Wszyscy doskonale znają sytuację tego cieku wodnego od lat wypłaconego. Niski stan wód przyczyny są znane. Trzeba nie mieć honoru by tak kłamać to wstyd dla nas Polaków.

Komentarz ostatnio edytowany około 1 tydzień temu przez 83100715959 Gość
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację