reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 873 527 | Zgonów: 73 984 | Szczepienia: 20 536 042


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 129 267 | Zgonów: 2 781

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 799 | Zgonów: 102

Data aktualizacji: 2 czerwca 2021 roku, godzina: 11:45 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
reklama
ogłoszenie społeczne

Procesja przeszła ulicami Polic! Uczestniczyły w niej tłumy policzan [zdjęcia]

W czwartek na ulice wielu miejscowości powiatu polickiego wyszły procesje, będące charakterystyczną formą rzymskokatolickich obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie nazywanej Bożym Ciałem.

Tego dnia wierni Kościoła katolickiego na ulicach swoich miejscowości budują cztery ołtarze, do których następnie podąża procesja z Najświętszym Sakramentem.

Przy każdym z ołtarzy uroczyście odczytywane są fragmenty Ewangelii dotyczące tajemnicy postaci eucharystycznych, które – według doktryny Kościoła – po przeistoczeniu w trakcie mszy świętej są prawdziwym Ciałem i prawdziwą Krwią Chrystusa. Podczas czterech przystanków głoszone są przez kapłanów krótkie kazania, odczytywane modlitwy, a wierni odśpiewują tzw. suplikacje. Udzielane jest również błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w monstrancji. Następnie przy śpiewie pieśni eucharystycznych procesja wyrusza do kolejnego ołtarza. Na zakończenie, po nawiedzeniu czwartego ołtarza, wierni wraz z kapłanami wracają przy śpiewie hymnu Te Deum do kościoła, gdzie odnoszony jest Najświętszy Sakrament.

Najliczniejsza procesja rozpoczęła się koło godziny 11.00 w kościele pw. św. Kazimierza w Policach. Przeszła ona ulicami kard. Wyszyńskiego, Piłsudskiego, PCK, Bankową oraz Wyszyńskiego z powrotem do kościoła pw. św. Kazimierza.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację