reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 873 527 | Zgonów: 73 984 | Szczepienia: 20 536 042


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 129 267 | Zgonów: 2 781

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 799 | Zgonów: 102

Data aktualizacji: 2 czerwca 2021 roku, godzina: 11:45 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
reklama
ogłoszenie społeczne

Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Dobra

W minioną niedzielę odbył się Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Dobra zorganizowany przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

– Ponad 150 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie. Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry, delektując się pięknem Gminy Dobra – mówi Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnicę, Dobrą, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów na nowo wybudowanej ścieżce rowerowej Łęgi – Stolec.

W wydarzeniu uczestniczyły rónież dzieci, przez co rowerzyści poruszali się w bardzo spokojnym tempie.

– Dzięki gościnności Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z placu zabaw oraz świetlicy w Buku. Wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzili zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w wydarzeniu. Poza konkursami sprawnościowymi odbyły się także konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym – kontynuuje Malinowski.

Na organizację rajdu Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała dotacje z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie wsparły również firmy prywatne. Udział w imprezie był dla uczestników bezpłatny.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację