reklama

reklama
reklama

W powiecie polickim trwa policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje"

W ramach policyjnej akcji "Bezpieczne Wakacje" sprawdzane są niestrzeżone kąpieliska, plaże oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu polickiego. Kontrole są również częścią ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Dzięki tym działaniom mieszkańcy powiatu polickiego mogą poznać zasady bezpieczeństwa podczas przebywania na "dzikich kąpieliskach".

- Policjanci uświadamiają przede wszystkim jakie zagrożenia wynikają z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz podnoszą świadomość społeczną w zakresie bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych - mówi mł.asp. Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Przeprowadzane są również kontrole miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

- Policjanci podczas kontroli w szczególności sprawdzają czy dzieci bezpiecznie wypoczywają pod nadzorem osób dorosłych, przestrzegają przed nieodpowiednimi zachowaniami na plażach i kąpieliskach. Tego rodzaju działania będą kontynuowane do końca wakacji - dodaje Katarzyna Leśnicka.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku przy korzystaniu z kąpielisk. Należy stosować się do obowiązyjących na nich regulaminów - m.in. nigdy nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, jak również skakać na główkę do wody, czy wskakiwać do niej po dłuższym opalaniu. Ponadto należy bacznie obserwować dzieci, korzystać z kamizelek ratunkowych podczas korzystania ze sprzętu pływającego, a w przypadku zauważenia wypadku, czy tonięcia innej osoby - należy niezwłocznie wezwać pomoc.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także