reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Rusza akcja "Szafowanie dla Ingi"

Michał Wiśniewski będzie gwiazdą zaplanowanego na 14 września Wielkiego Finału akcji "Szafowanie dla Ingi", z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej na SMA Ingi NIedźwieckiej z Przęsocina.

Akcja polega na zebraniu i przywiezienie do Szczecina na Wielki Finał takich rzeczy jak odzież, buty (para związana), obrusy, firany, pościel, koce, bieżniki, torebi, pluszaki i inne tekstylia. Na miejsce imprezy przyjadą ciężarówki, które odbiorą zebraną odzież.

Zbiórka obejmuje rzeczy używane, które są w dobrym stanie - bez plam, dziur itd. Należy je spakować do worków, wypełniając 3/4 ich objętości - tak, aby można było te worki zawiązać.

Już teraz każdy z nas może zbierać wymienione wyżej tekstylia. Już niedługo organizatorzy zamieszczą listę punktów, do których można dostarcza tekstylia. Zachęcamy jednak do tworzenia własnych, lokalnych punktów odbioru.

To nie pierwsza tego typu akcja w Polsce. Aktualny rekord zebranej odzieży wynosi aż 97,3 tony.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.