reklama
reklama | Polska2050 | Spotkanie z Szymonem Hołownią
reklama
reklama | Tłumaczenia Przysięgłe | Siusta
reklama
ogłoszenie społeczne

Zapraszamy na VI Mierzyński Rajd Rowerowy

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza mieszkańców Powiatu Polickiego i Pomorza Zachodniego na rodzinny rajd rowerowy, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.

– Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale z racji obostrzeń wynikających z trwającej pandemii wymaga wcześniejszej rejestracji – podkreśla Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

W sobotę, 4 września odbędzie się VI Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, do którego do współpracy zaproszony Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, oraz My w Gminie Dobra. Głównym sponsorem wydarzenia jest Centrum Handlowe Ster, które ufundowało medale oraz odblaskowe kamizelki rowerowe dla uczestników rajdu.

Rowerzyści do pokonania będą mieli dystans 15 kilometrów, jadąc ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna – przyp. red.). Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina.

– Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster rowerzyści otrzymają pamiątkowe medale oraz poczęstunek. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzą konkursy dla dzieci i młodzieży. Szkolenie z bezpieczeństwa o ruchu drogowym poprowadzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakować chętnym rowery – wymienia Paweł Malinowski.

Ze względu na trwającą epidemią spowodowaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów w tegorocznej edycji maksymalnie będzie mogło wziąć udział 150 osób. Uczestnicy rajdu będą zobowiązani do zachowania innych ograniczeń wynikających z tego rozporządzenia, o których informuje organizator wydarzenia.

Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 9.30 na terenie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka, przy ul. Nasiennej 20 w Mierzynie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację