reklama
reklama | Polska2050 | Spotkanie z Szymonem Hołownią
reklama
reklama | Tłumaczenia Przysięgłe | Siusta
reklama
ogłoszenie społeczne

Odbudowana promenada w Trzebieży im. Aleksandra Doby

W minioną sobotę na terenie kompleksu rekreacyjno-plażowego w Trzebieży odbyło się uroczyste otwarcie odbudowanej promenady, która nosić będzie teraz imię Aleksandra Doby.

Udział w uroczystości oprócz zaproszonych gości, wzięli rónież kajakarze, którzy uczestniczyli w I Spływie Kajakowym Ku Pamięci Aleksandra Doby. Kajakarze wyruszyli w podróż ze Swarzędza miasta, w którym w 1946 roku urodził się światowej sławy podróżnik i płynąc około 40 kilometrów Cybiną, Wartą oraz Odrą dopłynęli do Trzebieży.

W trakcie oficjalnej części uroczystości burmistrz Polic Władysław Diakun przypomniał zebranym o akcie wandalizmu, do jakiego doszło pod koniec listopada 2018 roku, kiedy to dwóch sprawców podpaliło promenadę, doprowadzając do jej zniszczenia.

– Niestety 24 listopada 2018 roku w wyniku aktu wandalizmu, promenada spacerowa niemal w całości została zniszczona – przypomniał burmistrz Polic.

Przypomnijmy, że sąd skazał sprawców – 19 i 22-latka – na 3,5 roku pozbawienia wolności i wspólny obowiązek zapłaty 2,7 miliona złotych.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Policach – podjęto uchwałę o nadaniu promenadzie nazwy im. Aleksandra Doby. W najbliższych miesiącach przy promenadzie stanie również pomnik upamiętniający światowej sławy kajakarza.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację