reklama

Straż Gminna ustaliła kolejnych sprawców zaśmiecania terenów leśnych

Odebrane z Niemiec odpady – zamiast do utylizacji – trafiły do lasu. Straż Gminna w Dobrej ustaliła kolejnych sprawców zaśmiecania terenów leśnych oraz właściciela śmieci. Wszyscy zostali ukarani.

Dwóch mężczyzn odebrała od właściciela w Niemczech odpady, które miały zostać poddane utylizacji. Mimo zapewnień, znalazły się one w lesie.

– Mężczyźni zostali ukarani maksymalnymi dopuszczalnymi mandatami karnymi - łącznie po 1000 zł każdy. W obecności strażników uprzątnęli śmieci z lasu. Jednocześnie ukarano właściciela odpadów, ponieważ przekazał je nieuprawnionym osobom – mówi wójt gminy Dobra Teresa Dera.

Jednocześnie komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński przypomniał, że większe ilości odpadów komunalnych powinny zostać przekazane do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub do Ekoportów w Szczecinie. Śmieci niebędące odpadami komunalnymi powinny być przekazywane wyspecjalizowanym firmom mającym stosowne pozwolenia.

– W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować mieszkańcom za szybkie powiadomienie straży gminnej, co w rezultacie doprowadziło do błyskawicznego ustalenia sprawców, ich ukarania i uprzątnięcia lasu – dodaje komendant.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację