reklama

Po wtorkowym wypadku mieszkańcy chcą kontroli radarowych

Po wtorkowym wypadku, do jakiego doszło na ul. Długiej w Mierzynie rozgorzała w mediach społecznościowych dyskusja na temat bezpieczeństwa na wspomnianym odcinku drogi łączącej miejscowości Stobno oraz Mierzyn.

Przypomnijmy, że 5 października w godzinach porannych doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Wśród propozycji poprawy bezpieczeństwa najczęściej pada instalacja fotoradaru lub progów zwalniających, a także okresowe kontrole prędkości.

– Próg w okolicach pasów przy szkole, a w innym miejscu radar. Śmieciarki, ciężarówki i nie tylko, lecą jak po pasie startowym... – napisała jedna z mieszkanek.

Część mieszkańców zwraca uwagę, że na wysokości szkoły powinny być zamontowane barierki, podnoszące bezpieczeństwo pieszych – głównie dzieci idących do szkoły.

Problem nadmiernej prędkości wśród kierowców nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie ul. Długiej w Mierzynie. Z tego typu zachowaniem kierowców można spotkać się również na innych drogach powiatu polickiego.

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy szybciej zapada zmrok, a tym samym pogarsza się widoczność na drogach oraz okolicach przejść dla pieszych. Warto ściągnąć nogę z gazu i stosować się do ograniczeń prędkości.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację