reklama

reklama
reklama

Niebezpieczny incydent z bronią w tle na terenie Przedszkola Publicznego

Do niebezpiecznego incydentu doszło na terenie Publicznego Przedszkola nr 2 w Mierzynie. Dzieci bawiące się na terenie placu zabaw poinformowały nauczycieli, że mężczyzna z posesji sąsiadującej z terenem przedszkola straszył je bronią.

Opiekunowie natychmiast ewakuowali dzieci i wezwali na miejsce zdarzenia policję.

– W domu mężczyzny znaleziono wiatrówkę, która została zarekwirowana. Obecnie sprawdzamy, czy wymaga ona zezwolenia. Mężczyzna został już przesłuchany. Zapewnia, że nie kierował broni w stronę dzieci i strzelał jedynie na terenie swojej posesji – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mężczyzna nie został zatrzymany. Policjanci jeszcze dziś prześlą zebrane materiały do prokuratury, która podejmie decyzję o kolejnych działaniach.

– Poinformowaliśmy rodziców dzieci o zaistniałej sytuacji. Wszystkie nauczycielki dostały polecenie, aby do czasu wyjaśnienia sprawy wychodziły na mniejszy plac zabaw po drugiej stronie budynku i zwracały szczególną uwagę na respektowanie zakazu nawiązywania kontaktu przez dzieci z obcymi osobami. Poleciłam też nauczycielom przeprowadzenie rozmów z dziećmi w celu przypomnienia im o zasadach bezpieczeństwa w czasie przebywania poza budynkiem – podkreśla Beata Nowicka, dyrektor Zespołu Przedszkoli w Mierzynie.

Prokuratura zadecyduje czy mężczyźnie zostanie postawiony zarzut z artykułu 160, mówiący o tym, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy Dobra

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.