reklama

Niebezpieczny incydent z bronią w tle na terenie Przedszkola Publicznego

Do niebezpiecznego incydentu doszło na terenie Publicznego Przedszkola nr 2 w Mierzynie. Dzieci bawiące się na terenie placu zabaw poinformowały nauczycieli, że mężczyzna z posesji sąsiadującej z terenem przedszkola straszył je bronią.

Opiekunowie natychmiast ewakuowali dzieci i wezwali na miejsce zdarzenia policję.

– W domu mężczyzny znaleziono wiatrówkę, która została zarekwirowana. Obecnie sprawdzamy, czy wymaga ona zezwolenia. Mężczyzna został już przesłuchany. Zapewnia, że nie kierował broni w stronę dzieci i strzelał jedynie na terenie swojej posesji – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mężczyzna nie został zatrzymany. Policjanci jeszcze dziś prześlą zebrane materiały do prokuratury, która podejmie decyzję o kolejnych działaniach.

– Poinformowaliśmy rodziców dzieci o zaistniałej sytuacji. Wszystkie nauczycielki dostały polecenie, aby do czasu wyjaśnienia sprawy wychodziły na mniejszy plac zabaw po drugiej stronie budynku i zwracały szczególną uwagę na respektowanie zakazu nawiązywania kontaktu przez dzieci z obcymi osobami. Poleciłam też nauczycielom przeprowadzenie rozmów z dziećmi w celu przypomnienia im o zasadach bezpieczeństwa w czasie przebywania poza budynkiem – podkreśla Beata Nowicka, dyrektor Zespołu Przedszkoli w Mierzynie.

Prokuratura zadecyduje czy mężczyźnie zostanie postawiony zarzut z artykułu 160, mówiący o tym, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy Dobra

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację