reklama
reklama

Przejechali ponad 12 tysięcy kilometrów, podali ponad 10 tysięcy dawek szczepionki

Nieprzespane noce, wypijana litrami kawa, przygody w trasie... to tylko część elementów codziennego funkcjonowania strażaków ochotników z Trzebieży podczas ogólnopolskiej akcji #SzczepimySię z OSP.

Stopklatka ze spotku Ministerstwa Zdrowia

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży do akcji przystąpili 1 września. Do 31 października przemierzyli ponad 12 tysięcy kilometrów – podając 10 538 dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

– Utworzyliśmy jeden tymczasowy punkt szczepień w naszej remizie oraz trzy zespoły wyjazdowe tzw. Mobilne Jednostki Szczepień, które bazowały na kamperach użyczonych nam przez Pawła Nowakowskiego – mówi Grzegorz Miśkiw, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży.

Strażacy w trakcie dwóch miesięcy odwiedzili 18 powiatów województwa zachodniopomorskiego oraz 3 miasta na prawach powiatu. W sumie dotarli do 46 miejscowości.

– Zaszczepiliśmy mieszkańców 19 Domów Opieki Społecznej, pracowników sześciu innych instytucji, uczniów pięciu szkół oraz personel medyczny 3 szpitali – wymienia Miśkiw.

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieży w trakcie trwania akcji podjęła współpracę z pięcioma podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, które prowadziły łącznie 15 punktów szczepień.

– Celem inicjatywy #SzczepimySię z OSP było zachęcenie i dotarcie do jak najszerszego grona osób potencjalnie zainteresowanych zaszczepieniem się przeciwko COVID-19. Zrobiliśmy co w naszej mocy, a czasami nawet ponad nasze siły – mówi z uśmiechem na buzi Grzegorz Miśkiw.

Pomimo zakończenia programu strażacy ochotnicy postanowili utrzymać działalność Tymczasowego Punktu Szczepień, w którym można szczepić się w każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 20.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży.

– Pozostawiamy również w gotowości zespół wyjazdowy – zaznacza prezes OSP Trzebież.

Według danych z 2 listopada jednostka z Trzebieży plasuje się na pozycji lidera rankingu. Jeżeli utrzyma tę pozycję, to otrzyma milion złotych, za które będzie chciała kupić karetkę pogotowia oraz łódź ratunkową.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także