reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Przejechali ponad 12 tysięcy kilometrów, podali ponad 10 tysięcy dawek szczepionki

Nieprzespane noce, wypijana litrami kawa, przygody w trasie... to tylko część elementów codziennego funkcjonowania strażaków ochotników z Trzebieży podczas ogólnopolskiej akcji #SzczepimySię z OSP.

Stopklatka ze spotku Ministerstwa Zdrowia

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży do akcji przystąpili 1 września. Do 31 października przemierzyli ponad 12 tysięcy kilometrów – podając 10 538 dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

– Utworzyliśmy jeden tymczasowy punkt szczepień w naszej remizie oraz trzy zespoły wyjazdowe tzw. Mobilne Jednostki Szczepień, które bazowały na kamperach użyczonych nam przez Pawła Nowakowskiego – mówi Grzegorz Miśkiw, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży.

Strażacy w trakcie dwóch miesięcy odwiedzili 18 powiatów województwa zachodniopomorskiego oraz 3 miasta na prawach powiatu. W sumie dotarli do 46 miejscowości.

– Zaszczepiliśmy mieszkańców 19 Domów Opieki Społecznej, pracowników sześciu innych instytucji, uczniów pięciu szkół oraz personel medyczny 3 szpitali – wymienia Miśkiw.

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieży w trakcie trwania akcji podjęła współpracę z pięcioma podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, które prowadziły łącznie 15 punktów szczepień.

– Celem inicjatywy #SzczepimySię z OSP było zachęcenie i dotarcie do jak najszerszego grona osób potencjalnie zainteresowanych zaszczepieniem się przeciwko COVID-19. Zrobiliśmy co w naszej mocy, a czasami nawet ponad nasze siły – mówi z uśmiechem na buzi Grzegorz Miśkiw.

Pomimo zakończenia programu strażacy ochotnicy postanowili utrzymać działalność Tymczasowego Punktu Szczepień, w którym można szczepić się w każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 20.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży.

– Pozostawiamy również w gotowości zespół wyjazdowy – zaznacza prezes OSP Trzebież.

Według danych z 2 listopada jednostka z Trzebieży plasuje się na pozycji lidera rankingu. Jeżeli utrzyma tę pozycję, to otrzyma milion złotych, za które będzie chciała kupić karetkę pogotowia oraz łódź ratunkową.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.