reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane dotyczące zakażeń wśród osób zaszczepionych

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane dotyczące liczby zachorowań na COVID-19 wśród osób zaszczepionych. Wynika z nich, że liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 115 715 osób.

Szczepienie przeciwko COVID-19

Aktualnie liczba w pełni zaszczepionych osób w kraju (zaszczepieni preparatem Johnson & Johnson oraz drugą dawką innych preparatów – przyp. red.) wynosi nieco ponad 20 milionów.

– Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 6,86% zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni, natomiast zaledwie 0,57% wśród w pełni zaszczepionych zostało zakażonych – podało w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia.

Liczba zakażeń w kraju od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką wynosi 1 686 333.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało również dane dotyczące liczby zgonów wśród osób zaszczepionych.

– Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 3,51% stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem – podało Ministerstwo Zdrowia.

Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarły 42 503 osoby. Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 1 494.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.