reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Aktualności
  3. Ogłoszenie o naborze uczestników do Dziennego Domu Pomocy w Regionalnym Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach

Ogłoszenie o naborze uczestników do Dziennego Domu Pomocy w Regionalnym Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach

Twoi bliscy wymagają pomocy w samodzielnym funkcjonowaniu ze względu na stan zdrowia, wiek lub posiadaną niepełnosprawność? Nie masz środków finansowych i odpowiedniego dochodu na samodzielne wykupienie usług opiekuńczych dla Ciebie lub Twoich najbliższych?

Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach

Starostwo Powiatowe w Policach zaprasza do skorzystania z bezpłatnego wsparcia w Dziennym Domu Pomocy Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach.

Co oferuje i jakie warunki zapewnia Regionalne Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych:

30 miejsc dziennej opieki dla osób niesamodzielnych w nowo wyremontowanym Regionalnym Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych mieszczącym się w Policach przy ul. Janusza Korczaka 17.

W ramach działalności Dziennego Domu Pomocy, w okresie od września 2021 r. do końca grudnia 2022 r., będą świadczone usługi m.in. w zakresie:

zaspokajania potrzeb życiowych, w tym poprzez zapewnienie miejsca dla bezpiecznego i godnego spędzania czasu,

usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych, w tym pomoc w utrzymaniu higieny osobistej,

wydawania co najmniej dwóch posiłków dziennie,

umożliwienia udziału w zajęciach terapeutycznych, plastycznych i muzycznych oraz wspierających ruchowo,

umożliwienia udziału w organizowanych imprezach kulturalnych, integracyjnych i rekreacyjnych oraz dostępu do książek i środków masowego przekazu (prasa, radio, telewizja, Internet),

pomocy w rozwinięciu i/lub wzmocnieniu aktywności oraz, w miarę indywidualnych możliwości, samodzielności życiowej.

Jakie kryteria trzeba spełnić?

wsparcie jest skierowane do osób zamieszkujących na terenie jednego z następujących powiatów: polickiego, gryfińskiego i stargardzkiego lub miasta Szczecina,

zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym,

niesamodzielnych, ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność (zgodnie ze skalą Barthel), w tym także osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, których miesięczny dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego.

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z usług w Dziennym Domu Pomocy Regionalnego Centrum Wsparcia Osób Niesamodzielnych w Policach proszone są o kontakt z przedstawicielami Szczecińskiego Stowarzyszenia „Złoty Wiek”, pod numerami telefonu: 504 019 976 lub 500 892 960.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także