reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Aktualności
  3. Radni wyrazili zgodę na dokapitalizowanie polickiego ZWiK-u

Radni wyrazili zgodę na dokapitalizowanie polickiego ZWiK-u

Kapitał zakładowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Police Sp. z o.o. zostanie zwiększony o 100 tysięcy złotych. Stosowna uchwała została przyjęta podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Policach.

budowa Polimerów Police

Dodatkowe pieniądze mają zostać przeznaczone na wykonanie opracowania uwzględniającego kierunki rozwoju gospodarki wodno-ściekowej ze wskazaniem sposobu odprowadzania i unieszkodliwiania ścieków komunalnych w sposób optymalny pod względem formalno-prawnym, środowiskowym i ekonomicznym, w tym wybór wariantu technologicznego. Chodzi o znalezienie optymalnego rozwiązania sytuacji, gdy w przypadku zmiany przepisów dotyczących gospodarki wodnej i gospodarki odpadami oraz zmiany decyzji stosownych urzędów ścieki z gminy Police nie będą mogły być oczyszczane w oczyszczalni należącej do Grupy Azoty Police.

W czasie dyskusji radny Krystian Kowalewski z Projektu Police dopytywał, czy opracowanie nie może zostać wykonane siłami Urzędu Miejskiego bez konieczności przekazywania tej kwestii do ZWiK-u. W odpowiedzi zastępca burmistrza Jakub Pisański argumentował, że Urząd Miejski - w przeciwieństwie do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji - nie dysponuje wyspecjalizowanymi w tej dziedzinie pracownikami i dlatego też przekazanie dodatkowych środków do ZWiK-u zostało uznane za najbardziej optymalne rozwiązanie.

W ramach dokapitalizowania utworzonych zostanie 200 nowych udziałów po 500 złotych każdy, które nabędzie gmina Police.

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych, sześciu było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Jedna radna z powodów technicznych nie oddała głosu.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A więc dofinansowaliście mobbera, którego jeszcze Police nie widziały żeby mógł się czym wybielać później. Panie Pisański, Prezes już nie ma fachowców, którzy by mogli to pociągnąć. Prawie wszystkich się pozbył.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także