Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Będą ograniczenia w bezposredniej obsłudze interesantów oraz kontrole w punktach usługowych i komunikacji miejskiej

W powiecie polickim następuje skokowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 – informuje Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach.

Starostwo Powiatowe w Policach

W środę, 24 listopada powiat policki znalazł się na 3. miejscu w kraju, pod względem liczby zakażeń COVID-19 na 10 tysięcy mieszkańców. Wskaźnik wynosił wówczas – 14,28.

Dziś wskaźnik ten wynosi 17,97 w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, co daje 2. miejscu w Polsce.

– W związku z tym odbyły się posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach, podczas których ustalono, że zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów, zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i urzędach gmin Powiatu Polickiego – informuje Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach.

W placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki, sytuacja jest stabilna i nie ma większych ognisk zakażeń.

– Jesteśmy w ścisłym kontakcie ze służbami i inspekcjami działającymi na terenie powiatu polickiego – informuje Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach. – Z uzyskanych informacji, służby te przeprowadzają kontrole w zakresie stosowania zasady Dystans-Dezynfekcja-Maseczka w punktach usługowych i środkach komunikacji miejskiej – dodaje.

Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu polickiego również wprowadzają działania mające na celu zmniejszenie liczby osób zakażonych poprzez wprowadzanie obostrzeń w obiektach użyteczności publicznej i minimalizację organizacji spotkań bezpośrednich.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach na bieżąco monitoruje na bieżąco sytuację epidemiologiczną w powiecie polickim.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących zasad, szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.