reklama
reklama

Będą ograniczenia w bezposredniej obsłudze interesantów oraz kontrole w punktach usługowych i komunikacji miejskiej

W powiecie polickim następuje skokowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 – informuje Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach.

Starostwo Powiatowe w Policach

W środę, 24 listopada powiat policki znalazł się na 3. miejscu w kraju, pod względem liczby zakażeń COVID-19 na 10 tysięcy mieszkańców. Wskaźnik wynosił wówczas – 14,28.

Dziś wskaźnik ten wynosi 17,97 w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, co daje 2. miejscu w Polsce.

– W związku z tym odbyły się posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach, podczas których ustalono, że zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów, zarówno w Starostwie Powiatowym, jak i urzędach gmin Powiatu Polickiego – informuje Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach.

W placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Policki, sytuacja jest stabilna i nie ma większych ognisk zakażeń.

– Jesteśmy w ścisłym kontakcie ze służbami i inspekcjami działającymi na terenie powiatu polickiego – informuje Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach. – Z uzyskanych informacji, służby te przeprowadzają kontrole w zakresie stosowania zasady Dystans-Dezynfekcja-Maseczka w punktach usługowych i środkach komunikacji miejskiej – dodaje.

Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu polickiego również wprowadzają działania mające na celu zmniejszenie liczby osób zakażonych poprzez wprowadzanie obostrzeń w obiektach użyteczności publicznej i minimalizację organizacji spotkań bezpośrednich.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Policach na bieżąco monitoruje na bieżąco sytuację epidemiologiczną w powiecie polickim.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących zasad, szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niech pójdą jutro do Lidla. Co trzecia osoba bez maski, a o dystansie przy kasie nikt nie pamięta.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także