reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Kwarantanna dla osób wracających do Polski?!

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że Ministerstwo pracuje nad opracowaniem listy krajów – w tym również europejskich – w których wykryto przypadki wariantu Omikron.

Ministerstwo Zdrowia wprowadzi kwarantannę dla osób przyjeżdżających do Polski

Osoby przyjeżdżające z krajów, które znajdą się na ministerialnej liście, będą poddani kwarantannie. Z kwarantanny zwalniać będzie negatywny wynik testu PCR, które jednak będzie mógł zostać wykonany dopiero po 7 dniach. Rozważane jest również zwolnienie z przymusowej kwarantanny osób w pełni zaszczepionych.

Rozprzestrzeniający się w Europie wariant Omikron sprawia, że kolejne kraje zaczynają wprowadzanie dodatkowych obostrzeń, głównie polegających na ograniczaniu podróży z krajów południowej Afryki.

Pierwszym europejskim krajem, w którym wykryto wariant Omikron była Belgia. Wirus pojawił się również w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.