patronat medialny
reklama

Samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie przewozów autobusowych

Do 15 grudnia 2021 samorządy mogą przesyłać do wojewody wnioski o dofinansowanie przewozów autobusowych w 2022 r. To szansa na uzyskanie rządowych środków na uruchomienie kolejnych połączeń autobusowych – szczególnie na terenach słabo skomunikowanych.

Pociąg regionalny

– Liczę na to, że w naborze na przyszły rok samorządy sięgną po całą kwotę funduszu – czyli blisko 48 milionów złotych, która jest przeznaczona dla naszego województwa. Możliwość korzystania z przewozów autobusowych w dotarciu do placówek zdrowotnych, urzędów, banków, czy innych instytucji jest niezwykle ważna szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy nie mają własnego środka transportu – podkreśla Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Dopłacie ze środków Funduszu podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed 18 lipca 2019 r. oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po tym dniu. Zawarcie umowy wymaga uzyskania zgody organu stanowiącego właściwego organizatora.

Dopłata wynosi nie więcej niż 3 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej. Warunkiem uzyskania dopłaty jest sfinansowanie ze środków własnych organizatora części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10% oraz zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie transportu publicznego.

Dopłata udzielana jest po zawarciu przez organizatora umowy z wojewodą.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także