reklama
reklama

Od 15 grudnia nowe obostrzenia epidemiczne. Wraca nauka zdalna w szkołach

Z związku z poważną sytuacją epidemiczną w Polsce ponownie zostaną zaostrzone obostrzenia sanitarne w całym kraju. Nowe zasady zostaną wprowadzone 15 grudnia. Od 20 grudnia wróci również nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

Nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich będzie obowiązywać od 20 grudnia do 9 stycznia. Przedszkola i żłobki będą normalnie otwarte.

- Chcemy nieco wydłużyć nieobecność dzieci w szkołach. Od okresu przedświątecznego do 9 stycznia wprowadzamy naukę zdalną w szkołach. Intencją jaką chcemy osiągnąć jest wydłużenie okresu, kiedy nie dochodzi do transmisji wirusa, interakcji między dziećmi - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ponadto limity osób przebywających w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych zostaną zmniejszone z 50 do 30 procent. Nie będą w nie wliczane osoby zaszczepione z ważnym certyfikatem covidowym - limit będzie mógł zwiększony poprzez weryfikację certyfikatów i wpuszczanie przez przedsiębiorców i zarzadzających obiektami wyłącznie osób zaszczepionych. W lokalach z pomieszczeniami zamkniętymi będzie obowiązywać limit maksymalnie 100 osób przy uwzględnieniu obowiązujących limitów. W kinach ponadto zostanie wprowadzony zakaz konsumpcji. Limit osób przebywających w środkach transportu publicznego zostanie ograniczony do 75 procent. Od 15 grudnia zamknięte zostaną dyskoteki, kluby i obiekty z miejscem do tańczenia.

Wprowadzony zostanie także obowiązek przeprowadzania testów u współdomowników osoby zakażonej koronawirusem, bez względu na posiadanie ważnego certyfikatu covidowego. Przylatujący to Polski spoza strefy Schengen będą musieli okazać negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany w ciągu 24 godzin przed przylotem do kraju.

Podczas konferencji prasowej padła również zapowiedź, że od 1 marca wprowadzony ma zostać obowiązek szczepień dla trzech grup społecznych: medyków, służb mundurowych i nauczycieli.

We wtorek potwierdzono 19 336 nowych zakażeń w kraju i 504 zgony.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Adam Guz/KPRM

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także