reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Od 15 grudnia nowe obostrzenia epidemiczne. Wraca nauka zdalna w szkołach

Z związku z poważną sytuacją epidemiczną w Polsce ponownie zostaną zaostrzone obostrzenia sanitarne w całym kraju. Nowe zasady zostaną wprowadzone 15 grudnia. Od 20 grudnia wróci również nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

Nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich będzie obowiązywać od 20 grudnia do 9 stycznia. Przedszkola i żłobki będą normalnie otwarte.

- Chcemy nieco wydłużyć nieobecność dzieci w szkołach. Od okresu przedświątecznego do 9 stycznia wprowadzamy naukę zdalną w szkołach. Intencją jaką chcemy osiągnąć jest wydłużenie okresu, kiedy nie dochodzi do transmisji wirusa, interakcji między dziećmi - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ponadto limity osób przebywających w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych zostaną zmniejszone z 50 do 30 procent. Nie będą w nie wliczane osoby zaszczepione z ważnym certyfikatem covidowym - limit będzie mógł zwiększony poprzez weryfikację certyfikatów i wpuszczanie przez przedsiębiorców i zarzadzających obiektami wyłącznie osób zaszczepionych. W lokalach z pomieszczeniami zamkniętymi będzie obowiązywać limit maksymalnie 100 osób przy uwzględnieniu obowiązujących limitów. W kinach ponadto zostanie wprowadzony zakaz konsumpcji. Limit osób przebywających w środkach transportu publicznego zostanie ograniczony do 75 procent. Od 15 grudnia zamknięte zostaną dyskoteki, kluby i obiekty z miejscem do tańczenia.

Wprowadzony zostanie także obowiązek przeprowadzania testów u współdomowników osoby zakażonej koronawirusem, bez względu na posiadanie ważnego certyfikatu covidowego. Przylatujący to Polski spoza strefy Schengen będą musieli okazać negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany w ciągu 24 godzin przed przylotem do kraju.

Podczas konferencji prasowej padła również zapowiedź, że od 1 marca wprowadzony ma zostać obowiązek szczepień dla trzech grup społecznych: medyków, służb mundurowych i nauczycieli.

We wtorek potwierdzono 19 336 nowych zakażeń w kraju i 504 zgony.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Adam Guz/KPRM

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.