patronat medialny
reklama

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Dziś posłowie rozpoczną prace nad projektem ustawy

Od 1 lutego w życie mają wejść przepisy w ramach tzw. tarczy antyinflacyjnej 2.0, dzięki której obniżony zostanie podatek VAT na niektóre towary – paliwo, gaz, energię elektryczną i żywność.

Tarcza Antyinflacyjna

– Tarcza antyinflacyjna 2.0 to szereg rozwiązań, które pomogą polskim rodzinom w walce z europejską inflacją i wzrostem cen – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Dziś rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się projektem tarczy antyinflacyjnej 2.0.

Jej efekty mają odczuć m.in. kierowcy tankujący paliwo na stacji benzynowej. Z 23% do 8% ma zostać obniżony podatek VAT na paliwa, co według wyliczeń rządu ma pozwolić na obniżenie jego ceny o około 70 groszy na litrze.

Do 0% obniżony ma zostać podatek VAT na żywność, gaz oraz nawozy. W przypadku gazu, będzie to już druga obniżka stawki podatkowej, bowiem z dniem 1 stycznia została ona już obniżona z 23% do 8%.

Jak przekonuje premier Mateusz Morawiecki – mniejsze rachunki zapłacimy również za ciepło, ponieważ stawka podatku VAT najpierw została obniżona z 23% do 8%, a od 1 lutego ma wynosić 5%. Również 5% stawka podatku VAT będzie obowiązywała w przypadku opłat za prąd.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także