patronat medialny
reklama

Prawie 900 interwencji strażaków z powiatu polickiego w 2021 r.

Blisko 900 interwencji odnotowali w ubiegłym roku strażacy z powiatu polickiego. W zdarzeniach tych zginęło łącznie 12 osób, a 67 zostało rannych.

wóz strażacki

W 2021 r. strażacy z powiatu polickiego wyjeżdżali do 216 pożarów, 619 miejscowych zagrożeń i 43 alarmów fałszywych. Łącznie odnotowano 878 zgłoszeń.

- W odróżnieniu od 2020 r. znacznie ograniczono interwencje bezpośrednio związane z walką z pandemią. Pośrednio walka z wirusem Sars-Cov-2 miała jednak duży wpływ na nasze działania, gdyż odnotowaliśmy bardzo wyraźny wzrost liczby wyjazdów do tzw. izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego, w ramach wsparcia systemu. Były to zdarzenia, gdy do nagłego zachorowania lub sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu nie mógł w krótkim czasie dotrzeć zespół ratownictwa medycznego i strażacy udzielali na miejscu kwalifikowanej pierwszej pomocy lub prowadzili działania ratownicze do czasu przejęcia pacjenta przez podmiot Państwowego Ratownictwa Medycznego - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

W ubiegłym roku takich wyjazdów było 56.

Do najpoważniejszych zdarzeń należały: pożar na stacji demontażu pojazdów w Stobnie, deszcze nawalne w południowej części powiatu polickiego, katastrofa na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie, a także bardzo duży pożar pozostałości roślinnych w Trzeszczynie.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także