patronat medialny
reklama

Niepełnosprawni z powiatu polickiego mogą skorzystać z Polickiego Indywidualnego Transportu Osób Niepełnosprawnych

Osoby o ograniczonej mobilności mogą skorzystać z Polickiego Indywidualnego Transportu Osób Niepełnosprawnych (PITON) - usługi transportu door-to-door świadczonej przez powiat policki wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

mężczyzna na wózku inwalidzkim

PITON jest realizowany do końca stycznia 2023 r. w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z usług transportu door-to-door mogą skorzystać zarówno osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub równoważne), jak i osoby nieposiadające takiego orzeczenia, ale mające widoczne trudności w przemieszczaniu się i korzystające ze wózków inwalidzkich, kul lub balkoników, które są osobami pełnoletnimi. Usługi transportowe są realizowane pojazdem przystosowanym do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Z Polickiego Indywidualnego Transportu Osób Niepełnosprawnych może skorzystać osoba niepełnosprawna razem z osobą towarzyszącą przez siedem dni w tygodniu w godzinach 6.00-22.00, a w wyjątkowych przypadkach (np. dojazd do/z pociągu, przyjazd z teatru) w godzinach nocnych. Usługi mogą być realizowane regularnie (np. codzienny dojazd z/do pracy) oraz jednorazowo (np. dojazd do urzędu). Przejazdy będą realizowane na terenie powiatu polickiego i Miasta Szczecina.

Transport można zamawiać telefonicznie pod numerem 607 033 840 lub 91 42 40 700 (w godz. 7:30-15:00), mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poprzez formularz dostępny na stronie polickiego PCPR-u oraz osobiście w jego siedzibie przy ul. Szkolnej 2.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także