reklama
reklama

Odprowadzanie ścieków w gminie Police będzie nowocześnie monitorowane

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie udzielił pożyczki w kwocie blisko 800 tysięcy złotych Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Policach na monitoring odprowadzania ścieków w gminie Police.

wóz strażacki

Dzięki tym środkom powstanie nowoczesny system monitoringu odprowadzania ścieków, obejmujący niemal 60 instalacji na terenie gminy Police.

– Dzięki wsparciu ze środków Funduszu odprowadzanie ścieków z 57 instalacji na terenie gminy Police będzie objęte centralnym systemem monitoringu i sterowania, który pozwoli szybko reagować w przypadku awarii i zapobiec ewentualnemu przenikaniu ścieków do gleby i wody. To krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i poprawy jakości środowiska – powiedział Marek Subocz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

System, obsługiwany z centralnej sterowni przy ul. Dębowej w Policach, pozwoli monitorować stan pracy kanalizacji i odprowadzanie ścieków z instalacji zlokalizowanych na terenie oczyszczalni ścieków Grupy Azoty Police S.A., a także 48 przepompowni między innymi w Trzeszczynie, Tatyni, Wieńkowie, Dębostrowie, Niekłończycy, Drogoradzu i Trzebieży.

Monitoring obejmie wszystkie obiekty polickiego ZWiKu, służące odprowadzaniu ścieków. Dzięki niemu Spółka zapewni ciągłość odprowadzania ścieków sanitarnych z terenu gminy. Oprogramowanie, monitorujące kanalizację, pozwala na podgląd pracy urządzeń z dostępem do archiwalnych danych i rozpoczęcie naprawy sieci.

Prace potrwają do końca 2023 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
ogłoszenie społeczne

#zobacz także