reklama
reklama

Ponad 30,5 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby. To dotychczasowy rekord

Padł rekord liczby zakażeń koronawirusem - w ciągu minionej doby potwierdzono ponad 30,5 tys. zakażeń wirusem SARS-COV-2. W związku z tym ministerstwo zdrowia zapowiedziało przejście administracji publicznej na pracę zdalną.

punkt wymazowy

W środę poinformowano o potwierdzeniu 30 586 przypadków zakażenia. W Zachodniopomorskiem obecność koronawirusa potwierdzono u 1091 osób, zaś w powiecie polickim - u 81. W całym kraju wykonano ponad 122 tysięcy testów. Ministerstwo zdrowia alarmuje, że wzrost liczby zakażeń jest bardzo dynamiczny i świadczy o piątej fali. Zadeklarowano, że pomimo tych informacji rząd chce jak najdłużej utrzymać naukę stacjonarną w szkołach. Aktualnie scenariusz wprowadzenia kolejnych lockdownów nie jest zakładany.

Ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że w najbliższych dniach administracja publiczna - tam, gdzie jest to możliwe - przejdzie na pracę zdalną. Rząd zaapelował do innych pracodawców o podobne decyzje. Dodatkowo zapowiedziano, że w najbliższym czasie procedowana będzie ustawa normująca kwestię możliwości sprawdzania certyfikatów covidowych przez przedsiębiorców i zarządców obiektami.

Do tej pory najwyższa - odnotowana na początku grudnia - liczba zakażeń wynosiła ponad 29 tysięcy przypadków.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także