reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Ponad 30,5 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby. To dotychczasowy rekord

Padł rekord liczby zakażeń koronawirusem - w ciągu minionej doby potwierdzono ponad 30,5 tys. zakażeń wirusem SARS-COV-2. W związku z tym ministerstwo zdrowia zapowiedziało przejście administracji publicznej na pracę zdalną.

punkt wymazowy

W środę poinformowano o potwierdzeniu 30 586 przypadków zakażenia. W Zachodniopomorskiem obecność koronawirusa potwierdzono u 1091 osób, zaś w powiecie polickim - u 81. W całym kraju wykonano ponad 122 tysięcy testów. Ministerstwo zdrowia alarmuje, że wzrost liczby zakażeń jest bardzo dynamiczny i świadczy o piątej fali. Zadeklarowano, że pomimo tych informacji rząd chce jak najdłużej utrzymać naukę stacjonarną w szkołach. Aktualnie scenariusz wprowadzenia kolejnych lockdownów nie jest zakładany.

Ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że w najbliższych dniach administracja publiczna - tam, gdzie jest to możliwe - przejdzie na pracę zdalną. Rząd zaapelował do innych pracodawców o podobne decyzje. Dodatkowo zapowiedziano, że w najbliższym czasie procedowana będzie ustawa normująca kwestię możliwości sprawdzania certyfikatów covidowych przez przedsiębiorców i zarządców obiektami.

Do tej pory najwyższa - odnotowana na początku grudnia - liczba zakażeń wynosiła ponad 29 tysięcy przypadków.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.