reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Po raz kolejny ponad 33 tysiące zakażeń COVID-19 w skali kraju

Minionej doby na terenie powiatu polickiego potwierdzono 68 nowych zakażeń COVID-19. Na szczęście nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego. Na kwarantannie przebywają aktualnie 1 493 osoby.

Karetka Pogotowia na ulicy Grunwaldzkiej

Na terenie województwa zachodniopomorskiego liczba zakażeń minionej doby wyniosła 1 050. Odnotowano 7 zgonów, z czego wszyscy pacjenci chorowali na choroby współistniejące. Na terenie województwa zachodniopomorskiego kwarantanną objętych jest blisko 25 tysięcy osób.

W województwie zachodniopomorskim przygotowanych jest aktualnie 1 197 łóżek dla pacjentów covidowych. 498 łóżek jest obecnie zajętych. Ogólna liczba dostępnych respiratorów wynosi 118. Obecnie z ich pomocy korzysta 44 pacjentów.

W skali całego kraju potwierdzono ponad 33 tysiące zakażeń. Minionej doby zmarło w Polsce 315 pacjentów, z czego 78 wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.