Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Rośnie liczba nowych zakażeń COVID-19 na terenie powiatu polickiego

Minionej doby na terenie powiatu polickiego potwierdzono 137 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Na szczęście nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego. Na kwarantannie przebywają aktualnie 3 173 osoby.

Test na COVID-19

Na terenie województwa zachodniopomorskiego liczba zakażeń minionej doby wyniosła 1 168. Odnotowano 6 zgonów – wszyscy pacjenci chorowali na choroby współistniejąca. Na terenie województwa zachodniopomorskiego kwarantanną objętych jest blisko 44 tysiące osób.

W województwie zachodniopomorskim przygotowanych jest aktualnie 1 237 łóżek dla pacjentów covidowych. 527 łóżek jest obecnie zajętych. Ogólna liczba dostępnych respiratorów wynosi 118. Obecnie z ich pomocy korzysta 43 pacjentów.

W skali całego kraju potwierdzono blisko 37 tysięcy zakażeń. Minionej doby zmarło w Polsce 252 pacjentów, z czego 63 wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.