Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Czeka nas ekstremalnie upalny początek wakacji?

Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych prognozuje, że pod koniec czerwca do zachodniej Polski dotrze fala ekstremalnych upałów. Temperatura może sięgnąć nawet 40 stopni Celsjusza w cieniu.

Choć w naszym regionie najbliższy weekend ma być nieco chłodniejszy niż ostatnie dni, to jednak wraz z końcówką czerwca upalna pogoda do nas powróci. O ile sytuacja meteorologiczna nie ulegnie zmianie, to kolejna fala upałów do zachodniej części Polski ma dotrzeć 25-27 czerwca.

Jednak nie wszyscy meteorolodzy zgadzają się z wyliczeniami zaprezentowanymi przez Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych – niemniej warto brać te prognozy pod uwagę planując rozpoczynające się właśnie wakacje.

Według naukowców tegoroczny czerwiec będzie najcieplejszy od ponad 200 lat.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.