reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Padł rekord dobowej liczby zakażeń w Polsce! Więcej zakażeń również na terenie powiatu polickiego

Minionej doby na terenie powiatu polickiego potwierdzono 167 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Na szczęście nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego. Na kwarantannie przebywa aktualnie 3 205 osób.

Karetki Pogotowia

Na terenie województwa zachodniopomorskiego liczba zakażeń minionej doby wyniosła 2 120. Odnotowano 18 zgonów, z czego jeden pacjent zmarł wyłącznie z powodu COVID-19. Na terenie województwa zachodniopomorskiego kwarantanną objętych jest blisko 44 tysiące osób.

W województwie zachodniopomorskim przygotowanych jest aktualnie 1 237 łóżek dla pacjentów covidowych. 500 łóżek jest obecnie zajętych. Ogólna liczba dostępnych respiratorów wynosi 118. Obecnie z ich pomocy korzysta 38 pacjentów.

W skali całego kraju potwierdzono ponad 53 tysięcy zakażeń. To najwyższa dobowa liczba zakażeń w Polsce od początku pandemii COVID-19. Minionej doby zmarło w Polsce 276 pacjentów, z czego 62 wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.