Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Sprawdź w których województwach odnotowano najwięcej zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 53 tysiącach zakażeń w kraju. Najtrudniejsza sytuacja panuje w województwie mazowieckim, w którym liczba zakażeń wyniosła ponad 8,5 tysiąca.

Karetka Pogotowia z personelem medycznym

Nie wiele lepiej jest w województwie śląskim. Tutaj również dobowa liczba zakażeń przekroczyła 8 tysięcy.

Najmniej zakażeń odnotowano w województwach: lubuskim (649), świętokrzyskim (984) oraz opolskim (1 219).

W województwie zachodniopomorskim odnotowano minionej doby 2 120 zakażeń.

Minionej doby wykonano w Polsce 149 776 szczepień przeciw COVID-19. Aktualnie w pełni zaszczepionych jest dokładnie 21 633 454 osób.

Kwarantanną objętych jest ponad 900 tysięcy osób w kraju.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.