reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Od dziś testy antygenowe w aptekach. Ministerstwo Zdrowia opublikowało mapę aptek

Od dziś można wykonać w aptece test antygenowy na obecność SARS-CoV-2. Darmowe badanie przeprowadza farmaceuta, a po kilkunastu minutach otrzymujemy wynik.

Urząd Miejski w Policach

Ministerstwo Zdrowia opublikowało mapę punktów, w których można zrobić bezpłatny test.

Jak poinformował Adam Niedzielski, minister zdrowia do programu zgłosiły się obecnie 64 apteki, w których można wykonać test antygenowy. Do programu zgłaszają się kolejne placówki.

Testy finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pacjent, który zdecyduje się przejść test w aptece, wynik otrzyma za pośrednictwem SMS-a lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Zobacz mapę z adresami aptek, w których można przeprowadzić test antygenowy >> ZOBACZ MAPĘ<<

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.