reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Część uczniów wróci szybciej do szkół. Rząd luzuje część obostrzeń antycovidowych

W związku z malejącą liczbą zakażeń oraz hospitalizacji przyspieszony zostanie powrót do nauki stacjnarnej uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Ponadto zmieniony zostanie szereg obostrzeń antycovidowych.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach

Szybszy powrót do nauki stacjonarnej dotyczy uczniów, które nie mają już ferii.

- Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Luty będzie tym miesiącem, kiedy spadki zakażeń powinny być stosunkowo duże - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 15 lutego skrócona z 10 do 7 dni zostanie izolacja dla osób zakażonych koronawirusem. Ponadto kwarantanna dla współdomownika będzie naliczana równolegle z izolacją osoby zakażonej koronawirusem. Zniesiona zostanie kwarantanna dla osób, które miały kontakt z zakażonymi. Od czwartku osoby przebywające na takiej kwarantannie otrzymają informację o jej zniesieniu od 11 lutego. Od piątku zniesiona zostanie kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski ze strefy Schengen, zaś kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski spoza strefy Schengen będzie wynosić 7 dni.

W środę w Polsce potwierdzono blisko 46 872 zakażeń koronawirusem, zmarło 310 osób, w tym 284 miały choroby współistniejące.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.