reklama
reklama

Część uczniów wróci szybciej do szkół. Rząd luzuje część obostrzeń antycovidowych

W związku z malejącą liczbą zakażeń oraz hospitalizacji przyspieszony zostanie powrót do nauki stacjnarnej uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Ponadto zmieniony zostanie szereg obostrzeń antycovidowych.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach

Szybszy powrót do nauki stacjonarnej dotyczy uczniów, które nie mają już ferii.

- Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Luty będzie tym miesiącem, kiedy spadki zakażeń powinny być stosunkowo duże - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 15 lutego skrócona z 10 do 7 dni zostanie izolacja dla osób zakażonych koronawirusem. Ponadto kwarantanna dla współdomownika będzie naliczana równolegle z izolacją osoby zakażonej koronawirusem. Zniesiona zostanie kwarantanna dla osób, które miały kontakt z zakażonymi. Od czwartku osoby przebywające na takiej kwarantannie otrzymają informację o jej zniesieniu od 11 lutego. Od piątku zniesiona zostanie kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski ze strefy Schengen, zaś kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski spoza strefy Schengen będzie wynosić 7 dni.

W środę w Polsce potwierdzono blisko 46 872 zakażeń koronawirusem, zmarło 310 osób, w tym 284 miały choroby współistniejące.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także