reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Ulicami Polic przeszły procesje Bożego Ciała

Katolicy obchodzą dziś (20 czerwca) Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia na ulice polskich miast i wsi wyruszają procesje eucharystyczne, na czele których niesiony jest Najświętszy Sakrament w monstrancji.

W Policach procesje Bożego Ciała zorganizowały wszystkie parafie, z czego największą – parafia pw. św. Kazimierza w Policach. W tym roku wierni wraz duchowieństwem przeszli ulicami Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Korczaka, Kresową i z powrotem do kościoła ulicami Piłsudskiego oraz Wyszyńskiego. Na trasie procesji wyznaczone do tego wspólnoty zbudowały cztery ołtarze, przy których odczytywane były Ewangelie, modlitwy, a także udzielane błogosławieństwo.

Historia obchodów tego święta w Polsce sięga XIV wieku. W tym dniu wspominana jest tajemnica Eucharystii, a uczestnictwo w procesjach jest dla katolików swego rodzaju publiczną deklaracją wiary.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Jakub Siusta

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.