Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zabytkowy pociąg KAPITAN przyjechał do Trzebieży

Pociąg Kapitan, ciągnięty przez wyprodukowany w 1949 r. parowóz Pt47-65, w piątek (21 czerwca) przyjechał do Trzebieży. Wydarzenie to jest częścią szerszego projektu pn. NOSTALGIA, w ramach którego w dniach 20-23 czerwca organizowane są okolicznościowe przejazdy po Pomorzu Zachodnim.

Zabytkowy pociąg na stację w Trzebieży przyjechał około godziny 10.00. Powrót do Szczecina zaplanowany był na godzinę 11.25. Jeszcze tego samego dnia parowóz ma odwiedzić m.in. Goleniów, Międzyzdroje oraz Świnoujście.

Parowóz pospieszny serii Pt47 należy do zabytkowej parowozowni Wolsztyn, która jako jedyna w Europie wykorzystuje lokomotywy napędzane parą z kotła do regularnych przewozów pasażerskich. PT47 dysponuje silnikiem parowym o mocy 2000 KM, który pozwala mu rozpędzić się do 110 km/h. W Wolsztynie zachowane są jeszcze dwie tego typu lokomotywy, jednak nie są one czynne.

Na zdjęciu: Zabytkowy skład ciągnęła lokomotywa parowa Pt47

Na zdjęciu: Zabytkowy skład ciągnęła lokomotywa parowa Pt47

Na zdjęciu: Zabytkowy pociąg wjechał na stację w Trzbeieży

Na zdjęciu: Przyjazd pociągu do Trzebięzy wzbudził spore zainteresowanie

Na zdjęciu: Przejazd pociągu z Trzebiezy do Polic przez okolicę Niekłończycy

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda, Aleksander Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.