reklama
reklama
reklama
 baner główny (10) - 1600 x 450 [header]

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Blisko 100 zakażeń koronawirusem na terenie powiatu polickiego

Minionej doby na terenie powiatu polickiego potwierdzono 99 nowych przypadków zakażeń COVID-19, z czego 16 to ponowne zakażenia koronawirusem. Na szczęście nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego. Na kwarantannie przebywa aktualnie 769 osób.

Karetka Pogotowia na ul. Piłsudskiego w Policach

Na terenie województwa zachodniopomorskiego liczba zakażeń minionej doby wyniosła 1 538. Odnotowano 6 zgonów – wszyscy pacjenci chorowali na choroby współistniejące. Na terenie województwa zachodniopomorskiego kwarantanną objętych jest ponad 13 tysięcy osób.

W województwie zachodniopomorskim przygotowanych jest aktualnie 1 116 łóżek dla pacjentów covidowych. 646 łóżek jest obecnie zajętych. Ogólna liczba dostępnych respiratorów wynosi 109. Obecnie z ich pomocy korzysta 27 pacjentów.

W skali całego kraju potwierdzono ponad 29 tysięcy zakażeń. Minionej doby zmarło w Polsce 316 pacjentów, z czego 87 wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.