reklama
reklama

Powiatowy Urząd Pracy w Policach prowadzi nabór wniosków do udziału w projekcie pilotażowym „Aktywny Rodzic”

Powiatowy Urząd Pracy w Policach prowadzi nabór wniosków do udziału w projekcie pilotażowym „Aktywny Rodzic”. Projekt finansowany jest z rezerwy Funduszu Pracy w ramach konkursu „Stabilna Praca – Silna Rodzina” ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Aktywny Rodzic

– Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych posiadających co najmniej jedno dziecko w wieku do 5 roku życia (w dniu przystąpienia do projektu), sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem na dzień złożenia Formularza rekrutacyjnego i zakłada refundację poniesionych kosztów opieki nad dzieckiem w żłobku, klubie dziecięcym, u opiekuna dziennego, u niani lub w przedszkolu, pod warunkiem podjęcia i utrzymania zatrudnienia – mówi Radosław Poziemski, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Uczestnik projektu można ubiegać się o dofinansowanie do kwoty 1200 złotych, przez okres do 12 miesięcy (maksymalnie do kwietnia 2023 r.), pod warunkiem, że w ciągu miesiąca od podpisania umowy uczestnictwa w projekcie, podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub rozpocznie działalność gospodarczą.

– Przy kwalifikowaniu do projektu pierwszeństwo będą miały osoby w ciężkiej sytuacji na rynku pracy. Pod uwagę zostanie wzięta sytuacja osobista kandydata oraz posiadane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe – tłumaczy Poziemski.

Przed złożeniem Formularza rekrutacyjnego do projektu należy zapoznać się z Regulaminem Uczestnictwa w Projekcie pilotażowym „Aktywny Rodzic”.

Szczegółowych informacji dotyczących projektu udziela Powiatowy Urząd Pracy w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
ogłoszenie społeczne

#zobacz także