reklama
reklama

Z Polic wyruszyła pomoc humanitarna do Nowego Rozdołu w Ukrainie

Dziś rano odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Policach, podczas której uchwalono pomoc rzeczową dla miasta Nowy Rozdół w Ukrainie. Za przyjęciem stosownej uchwały zagłosowali wszyscy radni.

sztaplarka ładuje artykuły na TIR-a

Następnie pod siedzibą spółki Trans-Net załadowano na TIR-a pomoc humanitarną, głównie artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, który wyruszył na granicę Polsko-Ukraińską. Wśród towarów znalazły się m.in.: ryż, kasza, mąka, olej rzepakowy, konserwy mięsne oraz agregaty prądotwórcze.

– Na granicy przygotowana przez nas pomoc zostanie przeładowana na TIR-a z Ukrainy i wyruszy w kierunku Nowego Rozdołu – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic. – To już czwarty transport przez nas organizowany. Dotychczas wysłaliśmy do Nowego Rozdołu trzy busy z najpotrzebniejszymi artykułami – podkreślił burmistrz Polic.

Starosta policki Andrzej Bednarek podziękował rónież radnym Powiatu Polickiego oraz wójt gminie Dobra za przekazanie środków finansowych na organizację transportu humanitarnego.

Inicjatorem pomocy był burmistrz Polic Władysław Diakun.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
ogłoszenie społeczne

#zobacz także