reklama
reklama

Dodatkowe 10 milionów złotych na uprzątniecie odpadów przy ul. Kamiennej w Policach

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach odbył się briefing prasowy, podczas którego zarząd Powiatu Polickiego poinformował o dodatkowych środkach finansowych, pozyskanych na uprzątniecie terenów po nielegalnie składowanych odpadach przy ul. Kamiennej w Policach.

Zarząd Powiatu Polickiego

Na mocy podpisanego aneksu do umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Powiat Policki otrzyma dodatkowe 10 milionów złotych.

W dotychczas ogłoszonych trzech postępowaniach przetargowych złożone oferty przewyższały kwotę 18 milionów złotych zabezpieczonych na ten cel.

– Te przetargi były w różnych formach – rozpoczął Andrzej Bednarek, starosta policki. – Były propozycje posadowienia instalacji i odzysku na miejscu bądź też segregacji i transportu niewłaściwie składowanych odpadów. Te przetargi nie dawały pozytywnego efektu – podkreślił Bednarek.

W środę, 4 maja otwarto oferty złożone w ramach czwartego postępowania przetargowego. Realizacją zadania polegającego na usunięciu nielegalnie składowanych odpadów są zainteresowane dwie firmy. Wykonawca ma być znany do końca maja br.

Zadanie ma zostać zrealizowane w dwóch etapach. Najpierw usunięte zostaną zalegające odpady, a następnie przeprowadzona zostanie rekultywacja terenu.

– Usunięcie nielegalnie składowanych odpadów odbywać się będzie metodą segregacji i transportu – tłumaczyła Joanna Napiwodzka, wicestarosta policki. – Rekultywacja terenu odbywać się będzie etapowo. Na terenie wywiezionych odpadów będą nowe nasadzenia, przestrzenie rekreacyjne o charakterze parkowym. Okres trwałości projektu wynosi 5 lat i przez ten czas taką funkcję będzie spełniał ten teren – podkreśliła Napiwodzka.

Całość zadania na poszczególnych etapach jego realizacji przez firmę, która zostanie wyłoniona w przetargu, będzie poddawana szczegółowej kontroli pracowników Starostwa Powiatowego w Policach.

Powiat Policki pozyskał łącznie dofinansowanie w kwocie 25,3 miliona złotych, co stanowi 85% kwoty przeznaczonej na realizację zadania.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ciekawe kto wydał zgodę na ten bałagan i gdzie on teraz jest?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
ogłoszenie społeczne

#zobacz także