reklama
reklama

Są kłopoty z lokalizacją pomnika Aleksandra Doby. Problemem tereny zalewowe

Są problemy z lokalizacją pomnika Aleksandra Doby w Trzebieży. Wody Polskie nie chcą zgodzić się na jego umiejscowienie w zaplanowanym przez gminę Police miejscu. Sprawa ma trafić na najbliższą sesję Rady Miejskiej.

Pożar w Mierzynie

Sprawę nagłośnił radny Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz, który zaalarmował, że na najbliższą sesję przygotowano projekt wykreślający z przyjętej w ubiegłym roku uchwały zapis o budowie pomnika światowej sławy kajakarza na trzebieskiej promenadzie.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie tłumaczy, że wskazane przez gminę Police miejsce jest położone na terenie zalewowym i zgodnie z Prawem Wodnym mogą tam powstać obiekty związane z ochroną przeciwpowodziową lub obiekty tymczasowe. Wody Polskie zaproponowały, aby lokalizacja pomnika została przeniesiona poza tereny zagrożone zalaniem.

Jak informuje Urząd Miejski w Policach, nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z upamiętnienia Aleksandra Doby. Policki magistrat chciałby, aby zamiast typowej formy pomnika powstało coś w rodzaju ławeczki.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Aleksander Doba/Facebook

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także