reklama
reklama

Mieszkańcy Leśna Górnego przeciwko budowie kompostowni w ich miejscowości

Mieszkańcy Leśna Górnego skierowali pismo do burmistrza Polic Władysława Diakuna w sprawie swojego niezadowolenia w sprawie planowanej budowy instalacji kompostowni bioodpadów na terenie Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym.

Leśno Górne

– Funkcjonujący obecnie w Leśnie Górnym Zakład Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych już jest uciążliwy dla mieszkańców pod względem zapachów, robactwa, gryzoni oraz problemów z ciśnieniem wody, a także ruchem samochodów ciężarowych – czytamy w piśmie.

Mieszkańcy jednoznacznie opowiadają się przeciwko budowie kompostowni w ich miejscowości, a tym samym na pogorszenie ich jakości życia, spowodowane uciążliwą działalnością tego typu zakładu.

W piśmie przesłanym do burmistrza Polic wyrażają nie tylko obawy związane z uciążliwym zapachem, czy tworzeniem się niebezpiecznych związków chemicznych w trakcie procesu kompostowania, ale również tłumaczą, że istniejąca droga nie jest przystosowana do zwiększenia ruchu samochodów ciężarowych.

Mieszkańcy mają również obawy, że zwiększenie ruchu samochodowego jeszcze bardziej uwypukli już dziś istniejący problem dotyczący korków w rejonie Pilchowa i jeziora Głębokie.

– Od dwóch lat nie możemy doprosić się doposażenia placu zabaw o jedną huśtawkę. Brak pobocza przy drodze gminnej, brak ścieżki rowerowej, autobus jeżdżący co godzinę… nic nie jest robione, a nawet planowane. I teraz przy kolejnej ważnej dla gminy inwestycji w Leśnie Górnym przedstawiciele gminy nie mieli potrzeby spotkać się z mieszkańcami – wyliczają w piśmie mieszkańcy.

W piśmie skierowanym do burmistrza Polic mieszkańcy Leśna Górnego i Pilchowa powołują się na przykłady problemów w już istniejących na terenie kraju kompostowniach.

Powiązane Artykuły:

Szczecin i Police wybudują instalację do przetwarzania bioodpadów w Leśnie Górnym

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także