reklama
reklama

Trzy sołectwa z terenu powiatu polickiego wśród laureatów grantów sołeckich

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego opublikował listę laureatów Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty sołeckie 2022".

Miejscowość Dołuje

Wśród nich znalazły się trzy projekty z terenu powiatu polickiego – dwa z gminy Police i jeden z gminy Dobra.

– Konkursy co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gmin i sołectw. Łącznie w poprzednich pięciu edycjach do Urzędu Marszałkowskiego WZP wpłynęło ponad 2,5 tysiąca zgłoszeń. Wspartych zostało 775 inicjatyw na łączną kwotę około 7,3 miliona złotych – podkreślił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Po 15 tysięcy złotych otrzymają: sołectwo Dębostrów – na budowę siłowni zewnętrznej, sołectwo Dołuje – na realizację projektu „Bezpieczne Dołuje”, czyli instalację urządzenia opartego o radarowy pomiar prędkości, które informuje kierowców o prędkości pojazdu i sprawdza czy jest ona zgodna z przepisami oraz sołectwo Drogoradz.

Pula środków w konkursie wyniosła 2,7 miliona złotych. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także