reklama

reklama
reklama

Trzy sołectwa z terenu powiatu polickiego wśród laureatów grantów sołeckich

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego opublikował listę laureatów Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty sołeckie 2022".

Miejscowość Dołuje

Wśród nich znalazły się trzy projekty z terenu powiatu polickiego – dwa z gminy Police i jeden z gminy Dobra.

– Konkursy co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gmin i sołectw. Łącznie w poprzednich pięciu edycjach do Urzędu Marszałkowskiego WZP wpłynęło ponad 2,5 tysiąca zgłoszeń. Wspartych zostało 775 inicjatyw na łączną kwotę około 7,3 miliona złotych – podkreślił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Po 15 tysięcy złotych otrzymają: sołectwo Dębostrów – na budowę siłowni zewnętrznej, sołectwo Dołuje – na realizację projektu „Bezpieczne Dołuje”, czyli instalację urządzenia opartego o radarowy pomiar prędkości, które informuje kierowców o prędkości pojazdu i sprawdza czy jest ona zgodna z przepisami oraz sołectwo Drogoradz.

Pula środków w konkursie wyniosła 2,7 miliona złotych. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w Województwie Zachodniopomorskim.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.