reklama
reklama

Ponad 100 milionów na drogi gminne i powiatowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Wojewoda Zachodniopomorski ogłosił konkurs na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota, jaka trafi na remonty dróg powiatowych i gminnych, wyniesie ponad 100 milionów złotych.

Miejscowość Siedlice z drona

na zdjęciu: Miejscowość Siedlice

– Środki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023 zostaną podzielone w równej części na zadania powiatowe i zadania gminne – informuje Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

W ogłoszonym naborze możemy wyczytać, że mając na uwadze uzasadnione okoliczności, w tym w szczególności wynikające z proporcji liczby złożonych wniosków, wnioskowanej kwoty dofinansowania czy wartości inwestycji pomiędzy zadaniami gminnymi i powiatowymi wojewoda może dokonać innego podziału kwoty przeznaczonej na nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu na zadania gminne i powiatowe.

Gminy i powiaty mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 50% do 80%. Wnioskowana kwota nie może przekroczyć 30 milionów złotych. Poszczególne gminy i powiaty nie mogą złożyć więcej niż 2 wnioski.

Samorządy mają czas do 29 sierpnia br. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie zastrzega, że wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

No to może nareszcie uda się pozyskać środki na remont ulicy Nadbrzeżnej w Policach ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także