reklama

reklama
reklama

Ponad 100 milionów na drogi gminne i powiatowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Wojewoda Zachodniopomorski ogłosił konkurs na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota, jaka trafi na remonty dróg powiatowych i gminnych, wyniesie ponad 100 milionów złotych.

Miejscowość Siedlice z drona

na zdjęciu: Miejscowość Siedlice

– Środki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023 zostaną podzielone w równej części na zadania powiatowe i zadania gminne – informuje Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

W ogłoszonym naborze możemy wyczytać, że mając na uwadze uzasadnione okoliczności, w tym w szczególności wynikające z proporcji liczby złożonych wniosków, wnioskowanej kwoty dofinansowania czy wartości inwestycji pomiędzy zadaniami gminnymi i powiatowymi wojewoda może dokonać innego podziału kwoty przeznaczonej na nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu na zadania gminne i powiatowe.

Gminy i powiaty mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 50% do 80%. Wnioskowana kwota nie może przekroczyć 30 milionów złotych. Poszczególne gminy i powiaty nie mogą złożyć więcej niż 2 wnioski.

Samorządy mają czas do 29 sierpnia br. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie zastrzega, że wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

No to może nareszcie uda się pozyskać środki na remont ulicy Nadbrzeżnej w Policach ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.