reklama
reklama

Poniszczone kontenery socjalne, wiaty przystankowe, urządzenia na placach rekreacyjnych! Wandale kolejny raz dają o sobie znać

W ostatnich miesiącach na terenie gminy Dobra notorycznie dochodzi do aktów wandalizmu. Dewastowane są wiaty przystankowe, tablice informacyjne, kosze na śmieci, kontenery socjalne, ławki, a nawet urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Akty wandalizmu na terenie gminy Dobra

na zdjęciu: Pomalowany stół do Ping Ponga

– Najczęściej jest to tzw. pseudograffiti, czyli po prostu mazanie farbami w spray'u wiat przystankowych, kontenerów, ławek, a nawet urządzeń do zabaw i ćwiczeń. Zdarzają się też przypadki niszczenia regulaminów czy wyrywania tablic informacyjnych – mówi Andrzej Budzyński, komendant Straży Gminnej.

W zeszłym tygodniu pomazano farbami ławki, stół do ping-ponga i urządzenia do ćwiczeń na terenie Orlika w Dobrej. Zniszczono też stojak z regulaminem.

Do przypadków wandalizmu dochodzi również na terenie innych miejscowości gminy Dobra.

– W Bezrzeczu na terenie rekreacyjnym pomazano farbami budynek socjalny, skrzynki elektryczne, zniszczono tablicę z regulaminem na pumptrack'u, a nawet próbowano podpalić sztuczną nawierzchnię nowego boiska – zauważa Budzyński.

W Dobrej zniszczono elewację nowego budynku szatni przy boisku na ul. Sportowej, a w Stolcu wyrwano bramę prowadzącą na teren rekreacyjny z plażą.

Straż Gminna apeluje do osób, które są świadkami aktów wandalizmu o kontakt pod numerem telefonu 501 701 076 lub drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

– Nie bądźmy obojętni i zdecydowanie reagujmy na przypadki niszczenia wspólnego mienia – apeluje komendant Straży Gminnej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak by nie było monitoringu w stolcu

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także